Keystone logo
University of Groningen MSc ühiskonnas, jätkusuutlikkuses ja planeerimises
University of Groningen

MSc ühiskonnas, jätkusuutlikkuses ja planeerimises

Groningen, Holland

1 Years

Inglise keel

Päevane õpe

Request application deadline *

Sep 2024

EUR 2314 / per year **

Ülikoolilinnakus

* Hollandi, EL/EMP ja mitte-EL/EMP üliõpilased

** EL/EMP üliõpilased: 2209 € | mitte-EL/EMP üliõpilased: 16201 €

Sissejuhatus

Ühiskonna, jätkusuutlikkuse ja planeerimise magistriprogramm keskendub ruumilise sekkumise inimteguri mõistmisele.

Ühiskond, jätkusuutlikkus ja planeerimine edendavad uudset arusaama sellest, kuidas ehitatud keskkonda koostöös selle kasutajatega muuta. Meie kursused pööravad tähelepanu sotsiaalsele, kultuurilisele, poliitilisele ja majanduslikule keskkonnale, milles ruumiliste sekkumiste üle otsustamine toimub.

Iseorganiseeruvate kodanikukollektiivide tekkimine on kriitiline muutus tänapäeva ühiskondlikus püüdluses jätkusuutlike kohtade ja tuleviku poole. SSP rõhutab kodanike rolli kohtade kujundamisel. Uurime, miks erinevad sidusrühmad ja sotsiaalsed rühmad võtavad omaks, vaidlustavad või lükkavad tagasi ruumilised muutused ning kuidas saame kujundada nende ümbrust nii, et see vastaks nende erinevatele vajadustele. Esitleme ruumilist õiglust tulevikulinnade kujundamise juhtiva põhimõttena. Lisaks pöörame erilist tähelepanu viisidele, kuidas ruumiline planeerimine saab koostöös kodanike ja kodanikuühiskonna osalejatega kaasa aidata ÜRO säästva arengu eesmärkide saavutamisele, nagu terve vananemine, puhas keskkond ja vaesuse kaotamine.

Meie programm tõstab esile ülemaailmse jätkusuutlikuma ühiskonna poole ülemineku sotsiaalseid aspekte. Jätkusuutlikkuse väljakutsed on omavahel seotud kogukondadega, kes nendega silmitsi seisavad. Sellisena õpivad meie õpilased kasutama uusi metoodilisi ja interaktiivseid lähenemisviise probleemide lahendamisele erinevates kontekstides. See vahetus ei toimu ainult väljaspool klassiruumi, vaid ka meie väikesemahulises rahvusvahelises osakonnas.

Õpid analüüsima, arendama ja läbi rääkima uuenduslikke institutsionaalseid kujundusi ja poliitilisi lahendusi, et toetada ja juhtida keerulisi muutusi rahvusvaheliste jätkusuutlikkuse ja planeerimise arutelude valguses. Meie fookus ühiskonna inimtegurile, jätkusuutlikkusele ja planeerimisele on reaalse elu juhtumite kasutamine ning inimestega töötamine ja nende kaasamine reaalses elus.

Selle raamistiku kaudu saavad meie lõpetajad ruumilist planeerimist kasutada kiireloomuliste sotsiaalsete probleemide, nagu ebavõrdsus ja kliimamuutused, lahendamisel. Meie vilistlased on kriitilised ja pühendunud konsultandid ja teadlased, kelle järele on tööturul suur nõudlus. Neid töötavad valitsusvälised organisatsioonid, konsultatsioonifirmad, valitsused ja ettevõtted.

Miks õppida seda programmi Groningenis?

  • Ainulaadne fookus sotsiaalselt jätkusuutlike ruumilahenduste kujundamisel
  • Arvukad praktilised ülesanded, välikülastused ja kontaktid praktikutega
  • Tekkiv ühiskondlikult oluline valdkond ruumilise planeerimise uuringutes ja praktikas

Õppekava

Sisseastumised

Programmi õppemaks

Aktuaalset

Kooli kohta

Chat with students

Küsimused