Keystone logo
University of Helsinki Keeleline mitmekesisuse ja digitaalsete humanitaarteaduste magister
University of Helsinki

Keeleline mitmekesisuse ja digitaalsete humanitaarteaduste magister

Helsinki, Soome

2 Years

Inglise keel, Soome keel, Rootsi keel

Päevane õpe

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 18 000 / per year *

Ülikoolilinnakus

* ELi/EMP välistele üliõpilastele

Sissejuhatus

Kuidas saab igaüks tulevikus oma keelt kasutada?

Kas soovite süvendada oma arusaamist keelest üldiselt või saada keelelise mitmekesisuse eksperdiks kohalikul või globaalsel tasandil? Kas olete huvitatud sellest, kuidas inimesed maailma tajuvad ja teavet töötlevad, või kuidas luua kunstlikke süsteeme, mis sarnanevad keele, kõne ja inimese tunnetusega? Kas soovite teada, kuidas kasutada digitaalseid meetodeid inimelu selliste aspektide uurimiseks nagu ajalugu ja sotsiaalne areng?

Keelelise mitmekesisuse ja digitaalsete humanitaarteaduste magistriprogrammis (varem: keeleline mitmekesisus digitaalajastul) saate süvendada oma arusaamist inimkeele olemusest ja mitmekesisusest ning keele ja kõnega töötamise teoreetilistest ja digitaalsetest vahenditest. Võite keskenduda ka digitaalsetele meetoditele teistes humanitaarteaduste valdkondades või inimese tunnetusele ja tehisintellektile. Saate valida viie õpperaja hulgast: (1) kognitiivne teadus, (2) digitaalsed humanitaarteadused, (3) üldkeeleteadus, (4) keeletehnoloogia või (5) foneetika . Üks neist võiks olla teie jaoks ideaalne!

Õppimine

Keelelise mitmekesisuse ja digitaalsete humanitaarteaduste magistriprogrammis (LingDig) saate aru inimkeele olemusest ja mitmekesisusest ning keele ja kõnega töötamise teoreetilistest ja digitaalsetest vahenditest. Võite keskenduda ka digitaalsetele meetoditele teistes humanitaarteaduste valdkondades või inimese tunnetusele ja kunstilisele intelligentsusele. Programm pakub viit spetsialiseerumisvaldkonda: kognitiivne teadus, digitaalsed humanitaarteadused, üldkeeleteadus, keeletehnoloogia ja foneetika. *

Need viis õpperada suhtlevad kõigil tasanditel, alustades kõigile õpilastele ühisest sissejuhatavast kursusest, mis toob kokku kõigi viie õpperaja vaatenurgad. Kursuste läbimine õpperajal on lihtne. Nende viie eriala integreerimine ühte programmi on ainulaadne - sarnast programmi pole kusagil mujal.

*Varem digitaalajastu keelelise mitmekesisuse magistriprogramm. Nimetatud erialad/õpperajad on saadaval alates 1. augustist 2020.

Sisseastumised

Õppekava

Programmi tulemus

Stipendiumid ja rahastamine

Programmi õppemaks

Ideaalsed õpilased

Aktuaalset

Kooli kohta

Chat with students

Küsimused