Keystone logo
© Instituto Superior Técnico
University of Lisbon - Instituto Superior Técnico

University of Lisbon - Instituto Superior Técnico

University of Lisbon - Instituto Superior Técnico

Sissejuhatus

Lissaboni ülikool (ULisboa) on Portugali suurim ja mainekaim ülikool ning üks Euroopa juhtivaid ülikoole, kus õpib üle 50 000 üliõpilase. Üle seitsme sajandi kestnud ülikoolitraditsiooni pärijana vastutab ULisboa Lissaboni linna üheks suureks Euroopa kultuuri- ja teaduspealinnaks muutmise eest, kuna see võtab igal aastal vastu rohkem kui 9000 välisüliõpilast (umbes 18% kogu üliõpilastest). üliõpilaste arv) enam kui 100 riigist, kes otsivad kvaliteetset haridust, aga ka teistsugust kultuuri, mõnusat ilma ning külalislahkust ja turvalisust, mida Lissabonil ja Portugalil on pakkuda (maailma turvalisuselt 4. riik, 2021 Global. Rahu indeks). Asub linna südames, pakub see kogu oma kogukonnale parimaid ja mitmekesisemaid akadeemilisi programme ning lubadusi pakkuda ainulaadselt rikastavat kogemust.

Instituto Superior Técnico (Técnico) on Lissaboni ülikooli insenerikool. Peaaegu 11 aastakümmet tagasi loodud Técnicos õpib ligikaudu 12 000 õpilast enam kui 60 erinevast rahvusest. Portugalis kõrgeimal kohal olev Técnico on rahvusvaheliselt tunnustatud oma akadeemilise ja teadusliku tipptaseme eest inseneri-, arhitektuuri-, teadus- ja tehnoloogiavaldkonnas, ülikooli-äri-ühiskonna suhete edendamise ning innovatsiooni, ettevõtluse, töökohtade loomise ja teadmisi. Técnico pakub palju bakalaureuse-, magistri-, doktori- ja elukestva koolituse programme ning arendab teadus-, arendus- ja innovatsiooni (TA&I) tegevusi, mis on tipptasemel rahvusvahelistel standarditel põhineva hariduse pakkumiseks hädavajalikud. Técnicol on kolm ülikoolilinnakut, millel on privilegeeritud juurdepääs Lissaboni peamistele huviväärsustele ja selle vapustavale linnakuurordile (Sintra, Cascais, Estoril, Arrábida). Alameda ülikoolilinnak asub ühes Lissaboni keskseimas piirkonnas ning seda teenindab suurepärane ühistranspordivõrk, mis võimaldab hõlpsat juurdepääsu linna kõikidesse punktidesse ning pakub laia valikut kultuuri-, vabaaja- ja sporditegevusi.

Tsiviilehituse, arhitektuuri ja georessursside osakond (DECivil) on üks Técnico asutajatest ja suurimatest osakondadest. DECivilis on 141 õppejõudu ning 1500 bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilast (neist 14% rahvusvahelised), jaotatud kolme põhivaldkonna järgi: (i) tsiviilehitus, (ii) kaevandamine ja energiaressursid; ja (iii) arhitektuur. Lisaks võõrustab DECivil ka 250 Ph.D. õpilased, väga põnevas ja mitmekesises keskkonnas. Kõik haridusprogrammid põhinevad tugevalt tugeval eksperimentaalsel õpetamisel ja selleks on erinevates valdkondades olemas väga hästi varustatud laborid, kus tehakse murrangulisi uuringuid, mida tõendavad silmapaistvad positsioonid erinevates akadeemilistes edetabelites: Ehitusinsenerid - 2. (Euroopa) 2021. aasta NTU Taiwani edetabelis ja 17. (Euroopa) 2021. aasta Shanghai edetabelis; Petroleum Engineering – 47. (maailm) 2021. aasta QS World University Ranking.

Akrediteerimine

EUR-ACE® on raamistik ja akrediteerimissüsteem, mis pakub standardite kogumit, mis tuvastab kvaliteetsed inseneriõppe programmid Euroopas ja välismaal. EUR-ACE® märgis on sertifikaat, mille volitatud asutus annab kõrgkoolile (kõrgkoolile) iga akrediteeritud inseneriõppekava kohta.

176558_176554_euraceLogo.jpg

A3ES on Portugali kõrghariduse hindamise ja akrediteerimise agentuur. Akrediteerimisotsus sõltub (i) kõrgkoolide ja nende orgaaniliste üksuste tulemuslikkuse ning (ii) antud kraadini viivate õppekavade kvaliteedi hindamisest. A3ES on Euroopa Kõrghariduse Kvaliteeditagamise Assotsiatsiooni täisliige, on kantud Euroopa kõrghariduse kvaliteeditagamise registrisse ja on CHEA rahvusvahelise kvaliteedirühma liige.

176559_176553_A3ES.png

Statistika

 • 1911: Alfredo Bensaude asutas 23. mail 1911 Instituto Superior Técnico.
 • 44,1% õpilastest saab enne kooli lõpetamist tööle.
 • 91,4% lõpetajatest saab tööle kuue kuu jooksul pärast lõpetamist.
 • 73% magistriõppe lõpetajatest töötab oma erialal.
 • 10 987 Técnico üliõpilast registreerus.
 • 1.915 Teaduslikud publikatsioonid ISI Web of Science'is.
 • Alates 2009. aastast Técnicos loodud 58 spin-off ettevõtet.
 • 3 Técnicol on 3 laagrit (Alameda, Taguspark ja CTN).
 • 3 Técnico pakub majutust 3 üliõpilaselamus.
 • 30,9% välisüliõpilastest omandab doktorikraadi. programm.

  Ülikooli omadused

  Alameda

  Alameda ülikoolilinnak asub ühes Lissaboni keskseimas piirkonnas ning seda ümbritseb suur hulk ühistranspordivõrke, mis võimaldavad hõlpsat juurdepääsu linna kõikidesse punktidesse. Ülikoolilinnas on lai valik kultuuri-, vabaaja- ja sporditegevusi.

  Taguspark

  See kaasaegne ülikoolilinnak, mis asub Oeiras, avati 2000. aastal ning see on osa Tagusparkist – Teadus- ja Tehnoloogiapargist, mis on üks tähtsamaid tehnoloogiaparke üle kogu riigi, nimelt info- ja kommunikatsioonitehnoloogia vallas.

  Tecnológico e Nuclear

  Louresis asuv CTN – Tecnológico e Nuclear Campus on üks olulisemaid tehnoloogiaparke üle riigi, nimelt tuumateadustega seotud valdkondades, aga ka kiirguskaitse ja tuumaohutuse valdkonnas.

   Sisseastumised

   Vajalikud dokumendid

   Avaldused konkreetsele kursusele või õppetsükli programmile vormistatakse veebis. Taotleja peab esitama kõik määruses nimetatud dokumendid, samuti motivatsioonikirja, mis viitab valitud kursusele või õppetsüklile. Taotlusprotsessi lõpuleviimiseks on vaja PDF-failidena esitada järgmised skannitud dokumendid:

   • Hiljutine foto;
   • ajakohane CV;
   • isikut tõendav dokument / pass;
   • CPF-i koopia (kehtib ainult Brasiilia kodakondsusega bakalaureusekraadi kandidaatidele);
   • Ametlik akadeemiline õiend selle kohta, et olete omandanud päritoluriigis keskhariduse või samaväärse hariduse, koos lõpliku keskmise ja tõendiga kõrghariduse eksamitele pääsemise kohta (kehtib ainult BSc kraadide kandidaatidele);
   • Bakalaureusekraadi ja diplomi ametlikud akadeemilised ärakirjad lõpliku keskmisega (kehtib ainult magistrikraadi kandidaatidele);
   • Dokument, mis määrab akadeemiliste dokumentide hindamisskeemi tüübi (kehtib ainult magistrikraadi taotlejatele);
   • Taotleja portugali keele taset tõendav dokument: portugali keele B1-tase ja B2-tase täitke kraadiõppe esimese aasta lõpuni (kehtib ainult BSc-kraadi kandidaatidele);
   • Kinnitus vande all, et taotlejal ei ole Portugali ega ühegi teise riigi kodakondsust, mis on EL-i liige ja vastab rahvusvaheliste üliõpilaste juurdepääsu ja sissepääsu kategooria nõuetele;
   • Taotlustasu tasumine pangaülekandega.

   Viisanõuded

   Rahvusvahelised üliõpilased

   Euroopa Liitu või Schengeni ala mittekuuluvate riikide kodanikud peavad taotlema viisat oma päritoluriigis, Portugali saatkonnas/konsulaadis. Pange tähele, et "turisti" viisa ei kehti Portugalis õppimiseks.

   Mitte-Euroopa kodanikud, kellel on Schengeni riigis elamisluba, peavad taotlema Portugali viisat riigis, kus neil on elamisluba, kui viibimine on pikem kui 3 kuud.

   Viisataotlus tuleb esitada mitu kuud ette, sest olenevalt päritoluriigist võib selleks kuluda vähemalt 12 nädalat. Mõned viisataotlejad võivad läbida ka turvakontrolli. Lisateavet leiate allolevast dokumendist.

   Õpilased Euroopa Liit/EMP/Šveits

   Riigis viibimise esimesed 3 kuud on teil vaja ainult kehtivat isikut tõendavat dokumenti või passi. Pärast seda perioodi peate taotlema luba 30 päeva jooksul Lissaboni raekojast ja see kehtib 5 aastat.

   Asukohad

   • Lisbon

    Alameda Campus Av. Rovisco Pais, 1, 1049-001, Lisbon

    • Porto Salvo

     Taguspark Campus Av. Prof. Dr. Cavaco Silva, 2744-016, Porto Salvo

     • Bobadela

      CTN – Tecnológico e Nuclear Campus Estrada Nacional 10 (ao Km 139,7), 2695-066, Bobadela

      Küsimused