Keystone logo
University of Oviedo

University of Oviedo

University of Oviedo

Sissejuhatus

University of Oviedo on Asturias Vürstiriigis asuv kõrgharidus- ja teadusasutus. Üle 400aastase ajalooga pakub see kogu Euroopa kõrgharidusruumis (EHEA) kõikidesse bakalaureusekraadidesse kõikides teadusharudes ja kraadiõppeprogrammides koostöös riiklike ja rahvusvaheliste ülikoolidega ning rohkem kui 250 ettevõtet.

Rahvusvahelise tippkeskuse ülikool

University of Oviedo oli üks esimesi üheksa ülikooli Hispaanias, kes sai 26. novembril 2009 rahvusvahelise kõrgkoolide ülikooliks akrediteeringu rahvusvahelisel kutsel, tihedad sidemed piirkonnaga ja tugev pühendumine teadmiste edastamisele ärimaailma. CIE Asturias-Ad Futurum projekt ühendab enam kui 300 piirkondlikku ja riiklikku asutust, ettevõtteid ja tehnoloogiakeskusi.

Peamised arvud

 • 25.000 õpilast
 • 2 000 õpetajat ja teadustöötajat
 • 1000 halduspersonali liikmeid
 • 57 bakalaureusekraadiõppeprogrammid
 • 50 magistriprogrammi
 • 6 Erasmus Munduse magistriõppekava (3 koordineerib University of Oviedo )
 • 24 doktoriõppe programmi
 • 65 sertifikaadi kursused
 • 210 voodit ülikooli eluruumides
 • 800 rahvusvahelist tudengit
 • 17 teaduskonda ja kooli
 • 38 osakonnad
 • 198 miljonit eurot aastas

Seitse ülikoolilinnakut kolmes linnas

Õppetöö toimub lisaks Avilose ülikoolide teenuste pakkumisele seitsmel ülikoolilinnakul Astuuria keskosas: Oviedos (El Cristo, El Milán, Llamaquique, Catalanes ja Oviedo-Center), Gijón ja Mieres. 2010. aastal tegi ta ambitsioonika protsessi, mis hõlmas rahvusvaheliste tippkeskuste ülikoolidega seotud keskuste ühinemist, ja see on esitatud Hispaania ülikoolide parimate tavade näitena. Selle tulemusena on ülikoolil 16 teaduskonda ja kooli, neli sidusüksust ning füüsilise hariduse ja spordimeditsiini kutsekool. Lisaks sellele haldab rahvusvahelise kraadiõppe keskus magistrikraadi ja doktorikraadi. Programmid.

Lisaks on akadeemilisel institutsioonil täisvarustusega spordirajatised ja tänapäevased renoveeritud majutus üliõpilastele, õppejõududele ning administratiiv- ja teenindusspetsialistidele.

Piirkonna teadustöötaja

University of Oviedo tegeleb 80% Astuurias toimuvast teadus- ja arendustegevusest ning innovatsioonitegevusest ning omab tipptasemel teenuseid ja rajatisi, et hõlbustada teadmiste edasiandmist ärimaailma. Teadustoodangust saadav tulu ulatub aastas ligikaudu 40 miljoni euroni, kusjuures uurimisprojektide läbiviimiseks on ettevõtetega sõlmitud ligi 500 lepingut või kokkulepet.

Astuuria institutsioonil on ka kaks spetsialiseerunud klastrit (energeetika, keskkond ja kliimamuutused ning biomeditsiin ja tervishoid), mis on tihedalt seotud piirkondlike tehnoloogiapargitega ja Astuuria tervishoiu võrguga.

Ühiskonnale pühendumine

Tõeline ajalooline pärand, mis lõi XIX sajandi lõpul Hispaanias ülikooli laiendamise algtasemel institutsiooni University of Oviedo , jõudis teadmiste levitamise tegevusse üle oma ülikoolilinnakute, et jõuda kogu Astuuria vürstiriiki. Oviedos asuvas ajaloolises hoones asub LAUDEO ülikooli laiendamise kultuurikeskus, kus korraldatakse suuri akadeemilisi ja kultuuriüritusi, mis on avatud Astuuria ühiskonnale.

Osa ettevõtte sotsiaalsest vastutusest pakub University of Oviedo erivajadustega inimeste hooldus- ja tugiteenuseid ning solidaarsusruumi, kus toimub vabatahtlik töö ja rahvusvahelised koostöömeetmed. Võrdõiguslikkuse üksus tagab soolise võrdõiguslikkuse ja töö- / perekonna leppimise poliitika järgimise.

Ülikooli omadused

  Asukohad

  • Oviedo

   Edificio Histórico. Plaza del Riego, 4 Entresuelo., 33003, Oviedo

  Küsimused