Keystone logo
University Of Palermo

University Of Palermo

University Of Palermo

Sissejuhatus

12. jaanuaril 1806 muutis Napoli ja kahe Sitsiilia kuningas Bourbonist pärit Ferdinand III Panormite õppeakadeemia ülikooliks, andes talle õiguse anda välja teoloogia, meditsiini, õiguse ja filosoofia kraade: vallutus, et linn oli sajandeid oodanud. . 15. sajandil oli tegelikult (aga võib-olla juba kaks sajandit varem) Palermos frantsiskaani stuudio, kus õpetatakse teoloogiat, pühakirju, kaanoni õigust ja filosoofiat ning üldstuudio on avatud ka ilmikutele, kelle kursused võimaldavad teil lõpetada teised ülikoolid. 1550. aastal valdas neid kahte reaalsust jesuiitide kolledži sünd, mille eesmärk oli vallutada absoluutse peategelase roll tolleaegses reaalsuses ja impulsslikus Collegio Massimos, tänapäeval piirkondliku raamatukogu asukoht.

1. detsembril 1767 visati jesuiidid Napoli ja Sitsiilia Bourboni kuningriikidest välja ning kuninglik võim konfiskeeris kogu nende vara, sealhulgas raamatukogud. 31. juulil 1778 usaldas kuningas delegatsioonile ülesandeks Palermos asuva stuudio ümberkorraldamine ja lisaks "sõnade õpetamisele" võeti kasutusele ka "asjade õpetused", nimelt geomeetria, majandus, põllumajandus. ja kaubandus. Tulevane ülikool oli embrüos.

Garibaldi saabumisega 1860. aastal ja Sitsiilia liitmisega Savoy kuningriigiga muutus ülikool täiesti ilmalikuks, usuteaduskond suleti ning asutati inseneride ja arhitektide kool. Ülikoolist saab elavate poliitiliste vaidluste ja intensiivse osalemise koht linna, piirkonna, riigi elus. Ta on hammastega selle viljaka kunsti-, arhitektuuri-, kirjandustootmisperioodi peategelane, mis rändas läbi Sitsiilia 19. sajandi lõpust kuni 20. sajandi alguseni; aitab kaasa linna urbaniseerumisele ja koos lõpetajatega saare valitseva klassi ja olulise osa riiki valitsenud poliitilise klassi kujunemisele.

Pärast Teist maailmasõda, mis põhjustas personali hulgas tohutuid kaotusi ja põhjustas struktuuridele tõsist kahju, õnnestus ülikoolil nappidest majanduslikest ressurssidest ja sotsiaalsest desorientatsioonist hoolimata taastuda. Sealt hakkab sügava ümberkujundamise etapp reageerima kasvavale vajadusele ülikoolide järele ja teadusmaailma kuulsad isiksused tegelevad oma tegevusega University Of Palermo : alates Giuseppe Piazzi'st, kes avastas esimese asteroidi 1801. aastal, kuni keemikuni Stanislao Cannizzaro, kes annab otsustava panuse kaasaegsesse aatomsüsteemi, 1959. aastal Nobeli füüsikaauhinna Emilio Segrèsse.

Asukohad

  • Palermo

    Via Giovanni Pascoli,6, 90133, Palermo

    Küsimused