Keystone logo
University Of Pasundan Bandung

University Of Pasundan Bandung

University Of Pasundan Bandung

Sissejuhatus

Universitas Pasundan Bandung (edaspidi UNPAS) asutati 14. novembril 1960. UNPAS on hästi kasvanud ja arenenud juhtivaks ülikooliks ning sellest ajast alates on ta saanud kogukonna uhkuseks. Seda tõendab Kopertise IV piirkonna seas kõige rohkem sellesse ülikooli õppivate üliõpilaste arv .

Õpilased ei tule mitte ainult 33 Indoneesia provintsist, vaid ka teistest naaberriikidest, nagu Tai, Singapur, Somaalia, Ungari, Poola, Taiwan, Türgi, Lõuna-Korea, Malaisia, Kanada, Timor Leste, Usbekistan, Saksamaa, Jaapan, Hiina, Tadžikistan, Eesti, Kreeka, Hispaania, Leedu, Austraalia ja Kirgizstan. Siiani on UNPASil 7 teaduskonda, 25 bakalaureuseõppe programmi, 7 magistriõppe programmi ja 3 doktoriõppe programmi.

Ülikooli õppivate üliõpilaste arv tuleb kogukonna enda usaldusest. Ajakiri Tempo 2005 ja 2006. aasta Kompas küsitlesid ja väitsid, et UNPAS kuulus Bandungi 3 kõige lemmikuma ülikooli hulka, samas kui 2007. aasta SWA uuris, et UNPAS oli akrediteerimise mõttes top 4-s ja Java-25 lemmikülikooli seas. 2008. aasta lõpus hinnati UNPAS Indoneesia kümnes eraülikoolis ning UniRanki põhjal ka 3. parimaks eraülikooliks ( http://www.4icu.org/id ). Samuti saab UNPAS akrediteerimise osas tähe A.

Paljude õpilaste arvuga on UNPAS oma õpilasi kaasatud ka erinevatesse tegevustesse. Nad teenisid edukalt mitmeid saavutusi nii riigisiseselt kui ka rahvusvaheliselt, sealhulgas teadustegevust, sporti, kunsti, tehnoloogiaid ja muid kogukondlikke tegevusi. Spordis õpilaste UNPAS on salvestatud ja teenitud saavutustest maailmameistrivõistlused, nagu Maailma Alpinis meistrivõistluste Ameerika Ühendriigid, 2009 Rahvusvaheline Taekwondo pronksmedali 25. Sea Games Laos, Vientiane, ja parim võitja Indoneesia Gokart 2009., 2012., 2015. ja 2016. aastal ning parim elektriauto 2014. ja 2015. aastal.

Tridarma ülikooli rakendamine on enamikus õppeprogrammides juba saavutanud oma sisemise efektiivsuse kõrge taseme. Riiklik kõrghariduse akrediteerimisorganisatsioon (edaspidi BAN-PT) reastas 14 õppeprogrammi "A" (PRIME) saadud näitajad, samas kui UNPASi Indoneesia kvaliteeditagamisüksuse (edaspidi SPMI) olemasolule viidatakse kui SPMI-le. on edukalt saavutanud Rahvusliku Haridusministeeriumi kõrghariduse peadirektoraadi (edaspidi edaspidi Dirjen Dikti Kemendiknas) antud ülikooli sisemise kvaliteedi tagamise süsteemi suurepärase rakendamise. 2016. aasta oli üks SPMI parimatest aastatest etendusi tehes, tehes UNPASest teiste seas juhtiv ülikool. Samal ajal on UNPAS pidanud koolitusjuhiseid ka neile ülikoolidele, kelle akrediteering on endiselt alla A-kategooria (PRIME).

Võrgustiku loomiseks ja ülikoolilinnaku rakendamiseks ning veebipõhise kaugõppe toetamiseks on UNPAS loonud ja täiendanud videokonverentsi / telekonverentsi infrastruktuuri. Infrastruktuuri ennast on Dikti ja teised asutused juba katsetanud .

Lisaks kasvab kogukonna tunnustuse ja usalduse tase nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. Seda tõestab asjaolu, et 2007. aastal lisati UNPAS juba 50 paljulubava Indoneesia ülikooli ning 80 tervisepõhise ja konkurentsivõimega ülikooli. Samal ajal on UNPASil rahvusvahelisel tasandil tekkinud suur usaldus JICA ühenduse võimestamise programmi elluviimiseks ja mandariini keele õpetamiseks koostöös Hiina Rahvavabariigi Hebei normaalülikooliga. UNPAS on paigutanud ka 8 välisõpetajat (7 õpetajat Hiinast ja 1 õpetaja Lõuna-Koreast).

2015. aastal sai UNPAS teist korda korraldatud “Iga-aastase rahvusvahelise konverentsi (AIC) 2015 võrdne haridusvõimalus U-õppe tehnoloogia poolt”. Sellel osales 14 riiki ja UNPASi rektor juhtkomitee esimehena alates esimesest AIC-ist Lõuna-Koreas Busanis. 2016. aasta novembris toimus Lõuna-Aafrikas sarnane konverents, kus rektor sai taas volituse olla juhtkomitee kolmas esimees. 2015. aastal tegi UNPAS koostööd Põhja-Filipiinide ülikooliga (UNP), et korraldada rahvusvaheline seminar „Rahvusvaheline konverents interdistsiplinaarsetes uuringutes kultuurikaitseaines”.

Hiina Rahvavabariigi Guangxi tavaülikooli ja UNPASi ühine kraadiõpe on alanud juba alates 2010. aastast, samas kui rahvusvaheline klass on ametlikult avatud alates õppeaastast 2012/2013. Infotehnoloogia, inseneriteaduskond UNPAS oli esimene osakond, kes avas rahvusvahelise klassi, seejärel järgnes majandus- ja äriteaduskond 2018. aastal koostöös Lõuna-Korea Kyung Hee ülikooliga. Samuti on Jl-is saadaval õpilaste ühiselamu. Dr Setiabudhi nr. 19 Bandung ja kodus viibimise programm õpilaste vahel UNPAS ja Genki Gakuen kohta Shizouka, Jaapan ja Chonbuk National University, Lõuna-Korea.

Akadeemilist tegevust viivad kogenud õpetajad hästi läbi. Siiani on kõrghariduse andmebaasi (edaspidi PDPT ( Pangkalan Data Perguruan Tinggi) järgi) kohaselt UNPASil umbes 574 õpetajat, kes on lõpetanud nii kodu- kui ka välisülikoolid. See koosneb 27 professorist, 158 doktorikraadist ja 402 magistrikraadist. Seetõttu on UNPAS-is ligikaudu 19.200 õpilasega tasakaalustatud õpetajate suhe, mis on 1: 35,1. 2009. aastal sai UNPAS stipendiumi rahvusvahelise ülikoolide reklaamimiseks QS Starsi kaudu, 2012. aastal aga tööhõive ja õpetamise kolmetärni auhinna “Rated for Excellence” ja internaliseerimise eest kahetärni auhinna.

Välistudengitele suunatud teenuste täiustamiseks on UNPAS asutanud rahvusvahelise büroo (rahvusvahelise koostöö osakond) alates 2010/2011 õppeaastast. Lisaks on kommunikatsiooniõppe ja juhtimise õppeprogramm saavutanud parima kommunikatsiooni- ja juhtimiskooli saavutuse kolm aastat järjest, 2012, 2013 ja 2014.

2015. aastal omandas UNPAS ISO 9001: 2008, 2017. aastal aga ISO 9001: 2015 uue versiooni ka peakontor ja mitmed õppeprogrammid, näiteks toidutehnoloogia, juhtimine, avalik haldus ja bioloogia ning õigusteaduskond. Samal aastal saadi ka riiklik akrediteerimiskomitee (edaspidi KAN (Komite Akreditasi Nasional)). 2019. aasta alguses omandati 201 intellektuaalomandi õigust, edaspidi viidatakse HAKI-le (Hak Kekayaan Intelektual), kaubamärkidele ja patentidele. Õpetajad on saanud 68 uurimistoetust (50 tiitlit ja 18 nimetust olid üldkasuliku töö jaoks). See oli teiste Lääne-Jaava ja Banteni eraülikoolide seas kõige rohkem. UNPAS on Fidži Vabariiki eksportinud ka 4 muudetud mansajahu masinat.

Kutsesertifikaatide programmi hõlbustamiseks 2016. aastal lõi UNPAS Ameerika Ühendriikides koostöö rahvusvahelise kutsesertifitseerimisasutuse, Ameerika Projektijuhtimise Akadeemiaga. Seda rakendasid 2016. aastal üliõpilased, kes lõpetasid 2016. aastal. Mõned õpetajad on need tunnistused ka asutusest hankinud. Lisaks sellele koondati 2016. aasta juuli keskel teadus- ja arendustegevuse peadirektoraadi ülikooli tulemuslikkuse hindamise põhjal UNPAS UTAMA-ks.

Vastavalt hindamise ja tehnoloogia rakendamise institutsioonile, edaspidi viidatakse sellele kui BPPT (Badan Pengkajian ja Penerapan Teknologi), liitus UNPAS tehnopreneurship-partneri rakendusega, mis toetab ka valitsuse programmi arenenud riigi eesmärgi saavutamiseks. 2016. aasta oktoobris liitus UNPAS ka Nusantara üliõpilasvahetusega või kutsus nime PERMATA (Pertukaran Antarmahasiswa Nusantara). 2018. aastal on UNPAS asutanud islami šariaadi rakendamise arendamiseks nii Professionalsertifitseerimisasutuse või LSP P1, mille on heaks kiitnud riiklik kutsetunnistuste asutus või BNSP (Badan Nasional Sertifikasi Profesi), kui ka Pasundan Halal Center. Samuti on DOAJ-is loetletud 10 teadusajakirja ja Thomson Reutersis 1.

Vastavalt teadus- ja tehnoloogiaministri määrusele nr 775 / KPT / I / 2019 asutas UNPAS ametlikult arstiteaduskonna, kuhu 2019/2020 õppeaastal on seni vastu võetud 50 üliõpilast.

Asukohad

  • Bandung

    Jl. Lengkong Besar No.68, , Bandung

    Programmid

      Küsimused