Keystone logo
University of Rijeka Department of Mathematics

University of Rijeka Department of Mathematics

University of Rijeka Department of Mathematics

Sissejuhatus

Meist

Rijeka matemaatikaosakond asutati 1960. aastal haridusteaduskonna osakonnana (alates 1998. aastast filosoofiateaduskond), millest pidi saama 1973. aastal üks neljast Rijeka ülikooli asutajateaduskonnast.

Matemaatikaosakond eraldi institutsioonina ja kaasaegse ülikooli osakonnana loodi 1. aprillil 2008, tuginedes ülikooli osakondade asutamise otsusele, mille Rijeka ülikooli senat võttis vastu 17. detsembril 2007. Matemaatika osakond koos endiste humanitaar- ja sotsiaalteaduskonna töötajatega on kalduvus koguda teisi matemaatikuid Rijeka ülikooli ülikooli valijaid. Nii muutuvad matemaatika esimese tsükli õppeprogramm ning teine matemaatika- ja arvutiteaduste õppekava Rijeka ülikooli õpinguteks, mida korraldab ja viib läbi matemaatika osakond.

See asub ülikoolilinnaku uues hoones, kus on palju kontoreid, klassiruume ja laboriruume ning mis on hästi varustatud arvuti ja muu varustusega. Seal on 29 teadlast, professorit ja assistenti, kes moodustavad kolm uurimisrühma: algebra- ja arvuteooriarühm, diskreetse matemaatika rühm ja matemaatilise analüüsi rühm.

128667_photo-of-woman-using-laptop-3194518.jpg

Matemaatika osakonna missioon ja visioon

Matemaatikaosakonna missiooniks on teadusliku ja erialase töö arendamine matemaatika valdkonnas ning mure Rijeka ülikooli matemaatika inimressursside pärast. Matemaatikaosakond korraldab ja viib läbi matemaatikaõpet ning osaleb teiste ülikoolide koosseisude õppekavade korraldamises ja läbiviimises. Matemaatikaosakond aitab kaasa ülikooli ja ühiskonna arengule, püüdes samal ajal saavutada riiklikult ja rahvusvaheliselt tunnustatud tipptasemel teadus- ja õppetegevust.

Matemaatikaosakonna visiooniks on strateegiline positsioneerimine rahvusvaheliselt tunnustatud ja tunnustatud teadus- ja haridusasutusena, samuti Horvaatia ja Euroopa kõrgharidus- ja teadusvaldkonna aktiivne komponent, mis õpetab rahvusvaheliselt tunnustatud kvaliteetseid ja võimekaid spetsialiste ning viib läbi rahvusvaheliselt tunnustatud uurimistöö.

Asukohad

  • Rijeka

    Ulica Radmile Matejčić 2, Rijeka, , Rijeka

Küsimused