Keystone logo
University of Skövde

University of Skövde

University of Skövde

Sissejuhatus

Oleme esmaklassilise hariduse ja rahvusvaheliselt konkurentsivõimelise teadustööga kaasaegne ja külalislahke ülikool, koht, kus püüdleme suurimate saavutuste poole.

Alates selle loomisest 1977. aastal oleme püüdnud saavutada tipptaset. Iga otsus, iga saavutus on tekkinud keskendumisest suurepäraste ja tuntud hariduse ja teaduse erialade loomisele, mis muudavad reaalsust.

University of Skövde","author_url":"","source":""}" alt="184785__HOR9629-2.jpg" />

184785__HOR9629-2.jpg

Haridus

Oleme esmaklassilise hariduse ja rahvusvaheliselt konkurentsivõimelise teadustööga kaasaegne ja külalislahke ülikool, koht, kus püüdleme suurimate saavutuste poole. University of Skövde pakub laias valikus kraadiõpet ja rahvusvahelisi magistriõppe programme inglise keeles, samuti kolme bakalaureuseõppe programmi.

Uuringud muutuste jaoks

University of Skövde teadlased soovivad panustada muudatuste elluviimisse. Seetõttu tehakse meie uurimistööd tihedas koostöös meie kogukonnaga. Lisaks on uuringul selge seos ülikooli haridusega.

Meie eesmärk on, et ülikooli teadustöö tooks kasu nii kohalikul, riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. Välisraha saanud uuringute osakaal on 66% (2019) ning meie peamised panustajad on KK-stiftelsen (The Knowledge Foundation), EL, Region Västra Götaland ja eraettevõtted.

University of Skövde on viis uurimisvaldkonda. Kolm neist on süsteemibioloogia, informaatika ja virtuaalne tehnika. Need kolm moodustavad INFINITi aluse. Ülikooli ühisteema Digitaliseerimine säästva arengu nimel tuleks alati võimalikult suurel määral integreerida kõikidesse teadusprojektidesse ja keskkondadesse.

Sisseastumised

Bakalaureuse nõuded

Üldised sisenemisnõuded

Bakalaureuseõppesse sisenemise üldiste tingimuste täitmiseks peate:

  • olete edukalt omandanud gümnaasiumi (keskkooli) hariduse (pärast 16 aastat) ja
  • suutma näidata inglise keele oskust. Rootsis bakalaureuseõppesse sisseastumistingimuseks on rootsi gümnaasiumiastme inglise keele 6 ekvivalenti õppimine. Lisateabe saamiseks vt Inglise keele nõuded.
  • Pärast 31. detsembrit 2009 viimase koolihinde saanud õpilastele kehtib täiendav matemaatikanõue. Üliõpilane peab olema edukalt läbinud matemaatika kursused, mis on võrdväärsed rootsi keele matemaatika 1a, 1b või 1c kursustega.

Magistri nõuded

Üldised sisenemisnõuded

Magistriõppe (teise astme või magistriõppe) üldnõuete täitmiseks peab teil olema bakalaureusekraad (vastab Rootsi kandidatexamenile) rahvusvaheliselt tunnustatud ülikoolist.

Mis on kandidaateksamen?

Rootsi kandidatexamen on kraad, mis saadakse pärast bakalaureuseõppe lõpetamist. Välisriigi kvalifikatsiooniga taotlejad vajavad magistriõppesse (teine tsükkel) vastamiseks Rootsi bakalaureusekraadi (kandidatexamen).

Inglise keele nõuded

Bakalaureuse tase

Bakalaureusetaseme kursuste ja programmide puhul on inglise keele õpingute üldine sisseastumisnõue samaväärne rootsi gümnaasiumi inglise keele 6-ga.

Magistri tase

Enamiku magistritaseme kursuste ja programmide puhul on nõue samaväärne ka rootsi gümnaasiumi inglise keele 6-ga.

Stipendiumid ja rahastamine

On mitmeid stipendiume kvalifitseeritud üliõpilastele, kes osalevad ülikoolis rahvusvahelises magistriprogrammis ja kes peavad tasuma õppemaksu.

1. Skövde Ülikooli magistriõppe stipendiumid

Skövde ülikool haldab mõningaid Rootsi Kõrghariduse Nõukogu (UHR) rahastatavaid stipendiume üliõpilastele, kes peavad tasuma õppemaksu meie ülikooli magistriõppes. Tutvuge meie rahvusvaheliste programmidega.

Stipendiumid on osalised õppemaksuvabastused (50% õppemaksust). Lisateavet Skövde ülikooli magistriõppe stipendiumide kohta ja link taotlusele.

2. Muud tüüpi stipendiumid, toetused ja laenud rahvusvahelistele üliõpilastele

1. Rootsi Instituudi (SISGP) pakutavad stipendiumid

Rootsi Instituut (SI) pakub erinevaid stipendiume Rootsi õppima tulevatele magistrantidele. SISS-i stipendiumid katavad nii elamiskulud kui ka õppemaksud. SI stipendiumide kohta lisateabe saamiseks võtke ühendust otse Rootsi Instituudiga.

Rootsi Instituudi stipendiumid ülemaailmsetele professionaalidele (SISGP)

2. Erasmus+ magistriõppe laenud

Erasmus+ magistrikraadilaenud on soodsate tagasimaksetingimustega ELi tagatisega laenud. Need on mõeldud selleks, et aidata teatud Erasmus+ programmi riikidest tulevatel üliõpilastel rahastada oma magistriõpinguid mõnes teises Erasmus+ programmiriigis. Kava eesmärk on pakkuda kraadiõppuritele rahalist toetust nende magistriõppeks välismaal.

3. Stipendiumid vahetusüliõpilastele EL-ist, EMP-st ja Šveitsist

Kui olete vahetusüliõpilane, võtke ühendust oma koduülikooliga, et saada teavet selle kohta, milliseid stipendiume nad pakuvad.

Skövde Ülikool on osa Erasmus+ programmist, mis tähendab, et kui Skövde ülikoolil on teie koduasutusega kahepoolne Erasmus+ leping, siis võib-olla saate siin Erasmus+ stipendiumiga õppida.

Soovitame teil seda võimalust kasutada, kuna Erasmus+ stipendiumid on sageli väga helded.

4. Muud stipendiumid

Veebisait Study in Sweden pakub teavet stipendiumide kohta, mida pakuvad erinevad organisatsioonid ja fondid üle maailma.

3. Stipendiumid bakalaureuseõppe üliõpilastele

Kahjuks ei ole Skövde ülikoolil bakalaureuseõppe üliõpilastele, kes on kohustatud õppemaksu tasuma, stipendiume ega osalist õppemaksuvabastust. Palun tutvuge stipendiumivõimalustega oma koduriigis või erinevate organisatsioonide poolt üle maailma pakutavate stipendiumidega (vt ülalt 2.4).

4. Stipendiumid ja toetused praegu Skövde ülikoolis õppivatele üliõpilastele

1. Erasmus+ praktika

Erasmus+ toetab praegu Skövde ülikoolis bakalaureuse- ja magistriõppes registreeritud üliõpilaste ning doktorantide praktikat (tööpraktika, praktika jne) välismaal. Need võimalused on avatud ka hiljuti lõpetajatele.

2. Muud stipendiumid

On mitmeid stipendiume ja lõputööde konkursse, millele üliõpilased saavad kandideerida või millel osaleda. Mõned on piiratud Skövde ülikooli üliõpilastega ja teised on avatud teistele taotlejatele. Skövde ülikooliga piiratud stipendiumid tehakse teatavaks üliõpilasportaali kaudu.

Asukohad

  • Norrmalm

    Högskolevägen,1, 541 28, Norrmalm

Küsimused