Keystone logo
© University of Arts Helsinki
University of the Arts Helsinki

University of the Arts Helsinki

University of the Arts Helsinki

Sissejuhatus

University of the Arts Helsinki (Uniarts Helsinki) pakub Soome kõrgeimat muusika-, kaunite kunstide, teatri- ja tantsuhariduse taset. Uniarts Helsinki on rahvusvaheline hariduse ja teaduse eelkäija kunstivaldkonnas ning tugevdab kunsti kui ühiskonda reformiva jõu rolli. 2013. aastal asutatud Uniarts Helsinki koosneb Kaunite Kunstide Akadeemiast, Sibeliuse Akadeemiast ja Teatriakadeemiast.

Oleme kunstide avatud kohtumispaik ja kriitilise tähtsusega ülikoolikogukond julgetele reformijatele ja traditsioonitundjatele, mis asuvad Kujutava Kunsti Akadeemias, Sibeliuse Akadeemias ja Teatriakadeemias.

Maailmatasemel haridus ja teadus

Uniarts Helsinki Sibeliuse Akadeemia saavutas QS World University Rankings 2022 edetabelis etenduskunstide valdkonnas 22. koha. Edetabel avaldati 2022. aastal seitsmendat korda ning Sibeliuse Akadeemia on edetabeli esimesest aastast olnud ülikoolide tipptasemel.

Suurepärane tagasiside õpilastelt.Oleme Soomes kõige nõutum õppimiskoht: umbes 8 protsenti meie soovijatest võetakse vastu üliõpilaseks.

Küsitluste kohaselt on meie bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe lõpetajad rahul oma hariduse sisu ja kvaliteediga, õpetajatega suhtlemise ning olemasolevate ressursside ja teenustega. Tulemused põhinevad 2021. aastal läbi viidud bakalaureuseõppe lõpetajate uuringute ja karjääriseire uuringutel.

2018. aastal lõpetanud bakalaureused leiavad, et Uniarts Helsinki pakub kvaliteetset õppetööd. 2013. aasta magistrantuuri ja 2015. aasta doktoriõppe lõpetajad leiavad, et Uniarts Helsinki kraad on teinud nad tööks hästi ette valmistunud.

Positiivsed ülevaated vahetusõpilastelt.Ka meie vahetusüliõpilased on oma õpingutega väga rahule jäänud ning ülikool on saanud tunnustust vahetusüliõpilaste praktikate eest. Seda tagasisidet koguti aastatel 2016–2017 Erasmuse vahetusprogrammis osalenud üliõpilastelt.

Uniarts Helsinki on valitud Erasmuse mobiilsuse riiklikuks parimate tavade ülikooliks. Oluliselt on kasvanud eelkõige muusikaõppesse kandideerivate vahetusõpilaste arv.

Auditeeritud kvaliteedisüsteem.Uniarts Helsinki kasutab kvaliteedisüsteemi, mis aitab meil tagada oma tegevuse kõrge kvaliteedi.

Süsteemi auditeeriti 2018. aastal. Eriti positiivseid hinnanguid saime tõeliselt väärtuspõhise ja õpilasekeskse lähenemise kohta, mida oma tegevuses kasutame. Meie pakutav haridus on tugevalt seotud tööeluga ja meie vilistlased on kaasatud meie hariduse arendamisse.

Statistika

Uuringud

 • Õpilaste arv: 1958 õpilast (2021. aastal)
 • Omandatud kraadide arv: 278 magistrikraadi, 203 bakalaureusekraadi, 13 doktorikraadi (2021. aastal)
 • Taotlejate arv: 4887 soovijat, üliõpilaseks vastu võetud 322 (2021. aastal)
 • Ülikoolide edetabel: Uniarts Helsinki Sibeliuse Akadeemia 22. koht etenduskunstide valdkonnas QS World University Rankings 2022.
 • Välisüliõpilased: 17% bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilastest ning 20% doktorantidest on pärit väljastpoolt Soomet (2021. aastal)

Uurimine

 • Teadustegevuse välisrahastuse summa: 1,3 miljonit eurot (2021. aastal)
 • Teadlaste arv: 65 professorit (sh külalisprofessorid), 19 teadlast (Soome Akadeemia teadur, teadur, järeldoktor, ülikooli teadur), 209 doktorandid (2021. aastal)
 • Publikatsioonide arv: 122 eelretsenseeritud teadusartiklit, 85 muud teaduspublikatsiooni (2021. aastal)

Personal

 • Töötajate arv: 773 täistööajaga töötajat (2021. aastal)
 • Rahvusvaheline personal: 12% õppejõududest ja teadustöötajatest on pärit väljastpoolt Soomet (2021. aastal)

  Ülikooli omadused

  Uniarts Helsinkil on kaks ülikoolilinnakut Helsingis – Sörnäinen ja Töölö – ning lisaks tegutsetakse Seinäjoel ja Kuopios.

  Töölö ülikoolilinnak

  Muusika õpperuumid ja esinemispaigad asuvad peamiselt Uniarts Helsinki Töölö ülikoolilinnakus. Hooned asuvad Helsingi südalinnas.

  Rajatised (Helsingi muusikakeskus, N-hoone ja R-hoone) pakuvad Helsingi kesklinnas mitmeid praktikaruume ja õppeklasse, mis on mõeldud eelkõige Helsingi Sibeliuse Akadeemia üliõpilastele.

  Helsingi muusikakeskuses ning Nervanderinkatu ja Pohjoinen Rautatienkadu hoonetes on erineva otstarbega saalid ja tööruumid Uniarts Helsinki töötajatele.

  Lisateavet meie Töölö ülikoolilinnaku kohta leiate meie veebisaidilt.

  Sörnäineni ülikoolilinnak

  Helsingi kesklinnas asuv Sörnäineni ülikoolilinnak pakub inspireerivat õpikeskkonda eelkõige kaunite kunstide, teatri ja tantsu eriala üliõpilastele.

  Kookose hoone, kus asub teatriakadeemia, pakub ruumid eelkõige tantsu- ja teatritudengitele. 2021. aastal valminud Mylly majas asuvad kaunite kunstide, valgus- ja helikujunduse ning etenduskunstide disaini eriala tudengid. Sörnäineni ülikoolilinnakus on ka hästi varustatud raamatukogu ja tudengirestoran.

  Lisateavet Sörnäineni ülikoolilinnaku kohta leiate meie veebisaidilt.

   Asukohad

   • Helsinki

    Töölönkatu, 3, 00100, Helsinki

   • Helsinki

    Sörnäisten rantatie 19, 00530, Helsinki

    Küsimused