Keystone logo
University of the South Pacific USP

University of the South Pacific USP

University of the South Pacific USP

Sissejuhatus

Vaikse ookeani lõunaosa ülikool (USP) on Vaikse ookeani piirkonna peamine kolmanda taseme hariduse pakkuja ning rahvusvaheline tippkeskus õpetamiseks, teadusnõustamiseks ja koolitamiseks Vaikse ookeani kultuuri, keskkonna ja inimressursi arendamise vajaduste kõigis aspektides.

Ülikooli kohta

USP - Sissejuhatus

Vaikse ookeani lõunaosa ülikool on Vaikse ookeani piirkonna peamine kõrgharidusasutus, mis on ainulaadselt paigutatud erakordse füüsilise, sotsiaalse ja majandusliku mitmekesisuse piirkonda.

1968. aastal asutatud USP on üks kahest seda tüüpi ülikoolist maailmas. See kuulub ühiselt 12 liikmesriigi valitsustele: Cooki saared, Fidži, Kiribati, Marshalli saared, Nauru, Niue, Saalomoni Saared, Tokelau, Tonga, Tuvalu, Vanuatu ja Samoa. Ülikoolil on ülikoolilinnakud kõikides liikmesriikides. Peamine ülikoolilinnak Laucala asub Fidžis. Põllumajandus- ja toidutehnoloogiakool asub Samoas Alafua ülikoolilinnakus ning õigusteaduskonnaks Emaluse ülikool Vanuatul.

Vaikse ookeani lõunaosa ülikooli akadeemilised koolid, instituudid ja keskused on korraldatud kolmeks teaduskonnaks ja neid juhivad dekaanid.

Need on kunsti-, õigusteaduskond ja haridusteaduskond; äri- ja majandusteaduskond; ning loodus-, tehnoloogia- ja keskkonnateaduskond. Iga teaduskond koosneb mitmest koolist, mis pakuvad laia valikut bakalaureuse- ja magistriõppe tasemel akadeemilisi programme ja kursusi.

Ülikool pakub ka programme kaug- ja paindliku õppe kaudu erinevates režiimides ja tehnoloogiates kogu USP 14 ülikoolilinnakus.

Vaikse ookeani suurtel aladel kaugõppe ja paindliku õppimise tudengiteni jõudmiseks kasutatakse USPNeti kaudu täiustatud kommunikatsioonitehnoloogiaid.

Töötajate ja üliõpilaskonna mitmekultuuriline olemus annab USP-le erakordse iseloomu. See on kvaliteetne asutus, mis toodab kraadi, mis on võrreldav Austraalia, Uus -Meremaa ja Ühendkuningriigi ülikoolide omistatud kraadidega. USP lõpetajad on kõikidel liikmesriikidel ja paljudes maailma riikides olulistel juhtivatel ametikohtadel kogu avalikus ja erasektoris.

Ülikool on oma uurimistööle seadnud kõrge kvaliteedistandardi. Peamised teaduskohustused hõlmavad ärijuhtimist, õpetajakoolitust, Vaikse ookeani uuringuid, mereuuringuid, põllumajandust, teadust ja tehnoloogiat.

Ülikooli piirkond

Vaikse ookeani lõunaosa ülikool asub 33 miljoni ruutkilomeetri ulatuses ookeanis, mis on rohkem kui kolm korda suurem kui Euroopa. Seevastu kogu maa mass on ligikaudu võrdne Taani pindalaga. Populatsioonide suurus varieerub Tokelaust (1600 inimest) kuni Fidžini (üle 800 000). Kogu elanikkond on umbes 1,3 miljonit.

Rahvusvahelised lennufirmad, kes lendavad Austraalia, Jaapani, Korea, Uus -Meremaa ja Ameerika Ühendriikide vahel, ühendavad mitmeid saareriike. Piirkonnas teenindavad ka lennuettevõtjad. Riikides kasutatakse saartevahelist laevandust, et jõuda väiksematele saartele ilma lennuteenusteta.

Tänu oma strateegilisele positsioonile ja võimalustele meelitab USP silmapaistvaid teadlasi ja töötajaid üle kogu maailma.

Ülikooli administratsioon

USP -d juhib oma nõukogu, kuhu kuuluvad liikmesriikide valitsuste esindajad, akadeemilised töötajad, üliõpilased, kogukonna ja ettevõtete juhid, Vaikse ookeani saarte foorumi sekretariaat, Vaikse ookeani kogukonna sekretariaat, Ameerika haridusnõukogu, eraõiguslik nõukogu, Austraalia ja Uus -Meremaa.

Senat on ülikooli akadeemiline asutus, kes vastutab selliste küsimuste eest nagu õpetamine ja teadustöö.

Nõukogu ja senati teenindavad komiteed, mis töötavad sellistes valdkondades nagu rahandus, personalijuhtimine ja akadeemiline planeerimine. Teised komisjonid tegelevad eriprojektide ja ülikooli igapäevase tööga.

Ülikooli pidulik juht on kantsler. USP kantslerid on valitud ülikooli liikmesriikide valitsuste juhtide hulgast ning nende hulka kuuluvad peaministrid, presidendid ja riigipead. Prokantsler on nõukogu esimees ja ülikooli tegevjuht asekantsler. Asekantslerit abistavad kaks asekantsleri asetäitjat ja kaks asekantslerit.

Kõrgem juhtkond vastutab ülikooli kogukonna heaolu eest. Finantsdirektor tegeleb ülikoolide rahanduse kontrolliga. Tegevdirektor personalijuhtimine juhib ülikooli personalivarustust. Kokku töötab USP -s üle 1500 töötaja.

USP visioon, missioon ja väärtused

Meie nägemus

Tipptaseme ja innovatsiooni saavutamine Vaikse ookeani saareriikide jätkusuutliku arengu jaoks

Meie missioon

 • Pakkuda Vaikse ookeani piirkonna elanikele laia valikut suurepäraseid ja asjakohaseid kolmanda taseme kvalifikatsioone;
 • Täiustatud teadusuuringute ja nende rakenduste eeliste pakkumiseks; </li>
 • Pakkuda Vaikse ookeani piirkonna kogukondadele ja riikidele nende põhiprobleemidele asjakohaseid, kulutõhusaid ja jätkusuutlikke lahendusi, sealhulgas ettevõtlust; ja
 • Olla eeskujuks Vaikse ookeani saarte kolmanda taseme haridusele kvaliteedi, valitsemise, tehnoloogia rakendamise ja riiklike kolmanda taseme asutustega koostöö osas.

Meie väärtused

 • Töötajate ja üliõpilaste pühendumus ja lojaalsus institutsioonile ja piirkonnale;
 • Kõrgeimad juhtimis-, juhtimis-, akadeemilise vabaduse, terviklikkuse ja läbipaistvuse standardid;
 • Kõrgeimad loovuse, innovatsiooni, meeskonnatöö ja paindlikkuse standardid tipptaseme poole püüdlemisel;
 • Investeeringud töötajatesse, personali tipptaseme premeerimine ja kõigi USP meeskondade mõjuvõimu suurendamine;
 • Austus meie Vaikse ookeani pärandi eripära ja mitmekesisuse ning selle arendamise, säilitamise ja levitamise vastu;
 • Pühendumine piirkondlikule koostööle ja integratsioonile;
 • Positiivne ja kaasav õppe- ja elukeskkond õpilaste tipptaseme jaoks;
 • Toetus paindlikele õppijatele kõikides kohtades edu saavutamiseks tööl, elus ja kodakondsuses;
 • Keskkonna kaitsmine ja hooldamine;
 • Tugevad suhted, et suunata koostööd riikide valitsuste, Vaikse ookeani piirkonna kogukondade ja arengupartneritega;
 • Alandlikkus soorituses, õppige teistelt, väärtustage usaldust ja austage Vaikse ookeani piirkonna teadmisi, konteksti ja püüdlusi.

Lõppkokkuvõttes realiseeritakse nii selle strateegilise plaani visioon kui ka missioon USP lõpetajate ja personali panuse ja atribuutide kaudu. Need on strateegilise plaani peamised tõukejõud.

Asukohad

 • Suva

  The University of the South Pacific , , Suva

Küsimused