Keystone logo
University of Wroclaw - Faculty of Historical and Pedagogical Sciences

University of Wroclaw - Faculty of Historical and Pedagogical Sciences

University of Wroclaw - Faculty of Historical and Pedagogical Sciences

Sissejuhatus

Wrocławi ülikool

Wrocławi ülikoolil on rikkalik ajalugu rohkem kui kolm sajandit. Leopold I Habsburgi asutatud ülikool kujunes tagasihoidlikust koolist, mida juhatasid jesuiidid üheks Poola suurimaks akadeemiliseks asutuseks. 19. sajandi algul oli ülikoolil viis teaduskonda: filosoofiat, katoliku teoloogiat, evangeelset teoloogiat, õigust ja meditsiinit. Hiljem laiendas see paljusid sektsioone, laboratooriume ja loodusmuuseumi, mis eksisteerib tänapäevani.

Pärast Teist maailmasõda alustati õpingute ja uurimistööde korraldamist Wrocławi ülikoolis. Esialgu loodi õigus- ja haldusõiguse teaduskond, kunst, loodusteadused, põllumajandus, veterinaaria, meditsiin, matemaatika, füüsika ja keemia. Mõni nendest teaduskondadest muutusid peagi ümber teistesse ülikoolidesse.

20. sajandi algusest saadi Wrocławi ülikool 9 Nobeli auhinna võitjat, nagu Theodor Mommsen, Philipp Lenard, Eduard Buchner, Paul Ehrlich, Fritz Haber, Friedrich Bergius, Erwin Schrödinger, Otto Stern ja Max Born.

Täna on Wrocławi Ülikooli esimene ja peamiselt teaduslik uurimus. Meie teadlastel on palju sidemeid oma teiste teadlastega teistest kõrgkoolidest Poolas ja kogu maailmas. Meie teadlaste edu on hiljuti tunnustanud Poola ametiasutused, kes märkimisväärselt suurendasid meie ülikooli varustuse ja teadustöö rahastamist eelmiste aastatega võrreldes 80% võrra.

Nagu enamikus riikides, on ka riiklik kvaliteedi hindamise süsteem osa riiklikust strateegiast hariduse kvaliteedi parandamiseks. Iga nelja aasta tagant hindab haridusministeerium kõiki Poola ülikoolide õppejõude. Eelmisel aastal kvalifitseerus 9 erinevast teaduskonnast kõige kõrgemasse kategooriasse ja teine ​​oli suuruselt teine.

Ettevõtluse akadeemiline inkubaator on Wrocławi ülikooli uus üksus, mille eesmärk on aidata õpilastel alustada oma ettevõtteid, pakkudes tasuta ettevõtlusnõuandeid, korraldades konverentse, seminare, toetades valitud investeeringuid ja pakkudes kontoripinda. Ettevõtluse akadeemiline inkubaator teeb koostööd laboratooriumide, kontoripindade, konverentsikeskuste ja kaasaegse multimeediumvarustusega Wrocławi tehnoloogiapargiga. Tehnoloogiapargi eesmärk on luua tingimused Wrocławi ja piirkonna teadusliku ja tööstusliku potentsiaali kasutamiseks ning arendada kõrgtehnoloogiatööstust. Wrocławi ülikoolil on uhke olla üks selle aktsionäridest.

Täna on Wrocławi ülikool regioonis suurim ülikool ja õpetab üle 26 000 üliõpilast ja umbes 1300 doktoranti 10 teaduskonna juures. Ülikool lõpetab igal aastal 9000 üliõpilast.

Ajaloo-pedagoogika teaduskond

Ajaloo ja pedagoogika teaduskond on jagatud seitsmesse instituudi ning pakub täiskoormusega ja osalise tööajaga kursusi õppevaldkondades, sealhulgas ajaloos, psühholoogias, pedagoogikas, arheoloogias, kultuuris ja antropoloogias. Teaduskonnal on üle 250 õppejõu ja umbes 6400 üliõpilast ja üle 260 doktoriõppe üliõpilane ajaloo, psühholoogia ja pedagoogika valdkonnas.

Valdkonnad:

 • Arheoloogia
 • Etnoloogia
 • Ajalugu
 • Kunstiajalugu
 • Kultuuriuuringud
 • Pedagoogika
 • Psühholoogia
 • Muusikoloogia

Teadusuuringud:

Valdkonnad on järgmised:

 • Arheoloogilised kaevamised Poolas, Iisraelis, Kasahstanis, Ukrainas, Sudaanis, Tšehhi Vabariigis ja Saksamaal
 • Poola ja Kesk-Ida-Euroopa ajalugu
 • Ajalooliste paikade ja mälestusmärkide loetelu
 • Kaasaegne kultuur ja tsivilisatsioon
 • Pedagoogika ja täiskasvanuharidus
 • Psühholoogia
 • Antropoloogia

Rahvusvahelised lingid:

Iga instituut teeb koostööd teiste Euroopa, Aasia ja USA ülikoolidega. Õpilased ja töötajad võivad osaleda rahvusvahelistes vahetusprogrammides.

Teenused:

klassiruumid multimeediumiprojektoritega, arvutiklassid, puuetega inimeste juurdepääs, audiovisuaalsed seadmed

Asukohad

 • Wrocław

  Pl. Uniwersytecki 1, 50-137, Wrocław

Küsimused