Keystone logo
University Of Zurich

University Of Zurich

University Of Zurich

Sissejuhatus

Lühidalt

Alates 1833. aastast

University Of Zurich (UZH) on Šveitsi suurim ülikool, kus õpib peaaegu 30 000 üliõpilast. 1833. aastal asutatud UZH oli Euroopa esimene demokraatliku poliitilise süsteemiga rajatud ülikool; tänapäeval on UZH üks tuntumaid ülikoole saksakeelses maailmas. Ülikool koosneb seitsmest teaduskonnast, mis hõlmavad umbes 100 erinevat ainevaldkonda, ning pakub laia valikut bakalaureuse-, magistri- ja doktorikraadi. programmid. Lisaks pakuvad UZH täiendusõppeprogrammid suurepäraseid õppimisvõimalusi.

Erakordne võrk

Euroopa teadusülikoolide liiga (LERU), võrgustiku "Universitas 21" (U21) ja liidu "Una Europa" liikmena kuulub University Of Zurich Euroopa prestiižseimate teadusasutuste hulka. 2022. aastal sai University Of Zurich Una Europa liikmeks. See on ainulaadne 11 Euroopa juhtivast ülikoolist koosnev võrgustik, mille eesmärk on oma intensiivse koostöö kaudu panustada Euroopa teadusruumi.

Paljud erisused toovad esile ülikooli rahvusvahelise tuntuse nii meditsiini, immunoloogia, geneetika, neuroteaduste ja struktuuribioloogia kui ka majanduse valdkonnas. Tänaseks on Nobeli preemia antud kaheteistkümnele UZH teadlasele.

Teadmiste jagamine

University Of Zurich akadeemiline tipptase toob kasu nii avalikule kui ka erasektorile mitte ainult Zürichi kantonis, vaid kogu Šveitsis. Teadmisi jagatakse mitmel viisil: lisaks üldsusele ligipääsu võimaldamisele kaheteistkümnele muuseumile ja paljudele raamatukogudele teeb ülikool tipptasemel uuringute tulemused üldsusele kättesaadavaks ka ligipääsetavates ja kaasahaaravates loengusarjades ning paneeldiskussioonides.

Akrediteeringud

EFMD Equis-akrediteeringugaAACSB akrediteeringuga

Asukohad

  • Zürich

    Rämistrasse,71, 8006, Zürich

    Küsimused