Keystone logo
University for Peace MA rahvusvahelistes rahuuuringutes spetsialiseerumisega meedia-, rahu- ja konfliktiuuringutele
University for Peace

MA rahvusvahelistes rahuuuringutes spetsialiseerumisega meedia-, rahu- ja konfliktiuuringutele

Ciudad Colón, Costa Rica

11 Months

Inglise keel

Päevane õpe

31 May 2024

Nov 2024

USD 19 500 / per year *

Segatud, Ülikoolilinnakus

* Tasusid saab maksta veebipõhise krediitkaardimaksega (American Expressi ja Discoveri kaarte EI AKTSEPTEERI) või rahvusvaheliste pangaülekannetega meie Costa Ricas asuvasse panka (AINULT USA dollarites)

Sissejuhatus

Kas see on teie jaoks?

Kas olete huvitatud rahutagamisprotsesside ja konfliktide ümberkujundamise protsessidest kohalikust ja rahvusvahelisest vaatenurgast?

Kas soovite saada teadlikuks rahu- ja kontaktispetsialistiks, kellel on oskused ja tööriistad, mis aitavad konflikte muuta ja rahu luua?

Kas soovite veeta ühe aasta õppides akadeemiliselt väljakutseid pakkuvas keskkonnas globaalses ülikoolis koos üliõpilaste ja õppejõududega igast maailma nurgast?

Ülevaade

Rahvusvaheliste rahuuuringute magistrikraad (IPS) pakub interdistsiplinaarset ja kriitilist analüüsi paljude tänapäevaste konfliktide ja vägivalla põhjuste ja tagajärgede kohta, mis mõjutavad ülemaailmset, rahvusvahelist ja inimeste julgeolekut . Uuritavad teemad on relvakonfliktid , vägivaldne ekstremism , (de)militariseerimine , majanduslik, sotsiaalne ja sooline ebaõiglus , kultuurilise ja usulise identiteedi konfliktid ning konkurents keskkonnaressursside pärast. Nende probleemide lahendamiseks luuakse põhjalik arusaam konflikti ümberkujundamise lähenemisviisidest, rahutagamisest ja rahuprotsessidest.

Kõik selle programmi raames õpitud üliõpilased läbivad enamiku rahvusvahelise rahuuuringute programmi kursustest, kuid see spetsialiseerumine hõlmab 12 ainepunkti, mis keskenduvad spetsiaalselt meedia-, rahu- ja konfliktiuuringutele.

Allpool leiate IPS-MPCS spetsialiseerumise raames pakutavate kursuste lühikirjelduse:

Sissejuhatus meediasse ja rahusse (3 ainepunkti) (Dr. Mauricio Vieira – Brasiilia).

See sissejuhatav kursus annab ülevaate sellest, kuidas meediat on praegu mõistetud ja uuritud ning kuidas see uurimus ristub ja seostub rahu- ja konfliktiuuringutega. Kaasaegsete relvakonfliktide ja rahutagamispüüdluste juhtumianalüüside kaudu saavad osalejad teadmisi ja arusaamu sellest, kuidas meediatavad, struktuurid ja sõnumid võivad aidata kaasa konfliktide eskaleerumisele ja vägivallale, samuti aidata kaasa konfliktide muutumisele ja rahutagamisele. Õpilased saavad:

  • Analüüsige kriitiliselt olemasolevaid uuringuid ja teoreetilisi raamistikke
  • Viige läbi oma kvalitatiivsed ja/või kvantitatiivsed uuringud
  • Hõlbustada töötuba või klassi
  • Hinnake meediasõnumeid nende panuse eest konflikti rahumeelsesse lahendamisse või eskaleerumisse

Sisseastumised

Õppekava

Aktuaalset

Kooli kohta

Küsimused