Keystone logo
University of Tartu

University of Tartu

University of Tartu

Sissejuhatus

1632. aastal asutatud UT on ainus klassikaline ülikool Eestis. Koolis UT õpib üle 13 000 õpilase (sh. 1800 välisüliõpilast) ja UT -l on 3800 töötajat (sh. 1800 akadeemilist töötajat (190 professorit)). Üliõpilaste ja akadeemilise personali erialase kompetentsi toetamiseks ja arendamiseks on ülikoolil 80 partnerülikooli 31 riigis.

UT hõlmab 4 teaduskonda ja 4 kolledžit. Suurem osa linnast UT asub Tartus, Eesti suuruselt teises linnas; selle kõrgkoolid asuvad aga Pärnus, Viljandis ja Narvas. Tartus elab 100 000 elanikku, viiendik elanikest on üliõpilased.

Tartu on elav tudengilinn. Iga õppeaasta algab esmakursuslaste päevadega ning iga semestri tipphetkedeks on kevadised ja sügisesed üliõpilaspäevad, nädala pikkune spetsiaalselt üliõpilastele mõeldud ürituste festival. UT -l on arvukalt üliõpilasklubisid ja -ühendusi, mis ulatuvad professionaalsetest organisatsioonidest mitteametlike rühmadeni. Välistudengite jaoks on ESN Tartu peamine organisatsioon, mis keskendub välisüliõpilaste heaolule.

UT pakub õpilastele laia valikut programme ja ainulaadseid erialasid. UT osaleb ka mitmetes Erasmus Munduse ja teistes ühistes magistriprogrammides, mida viiakse läbi koostöös maailma juhtivate ülikoolidega. UT järgib oma õpetamise ja bakalaureuse-magistri (3+2) õppemoodulite süsteemi korraldamisel Bologna protsessi. Doktoriõppe kestus on 4 aastat. Õppeaasta algab iga aasta septembri alguses.

Edetabelid

University of Tartu ( UT ) on Eesti juhtiv uurimis- ja koolituskeskus. See on ainus ülikool Baltikumis, mis on maailma parimate ülikoolide 1,2% edetabelis (QS World University Rankings 2021).

Programmi vastuvõtutingimused

Näidake oma pühendumust ja valmisolekut ärikoolis edu saavutamiseks sooritada GMAT-eksam – kõige laialdasemalt kasutatav sisseastumiseksam, mis mõõdab teie kriitilist mõtlemist ja arutlusoskusi.

Laadige alla GMAT-i miniviktoriin, et saada ülevaade eksamil leiduvatest küsimustest.

Asukohad

 • Tartu

  Ülikooli 18

  • Tallinn

   Kaarli pst 3 -- 202-203, 10119, Tallinn

   • Pärnu

    Ringi 35, 80012, Pärnu

    • Viljandi

     Posti 1, Viljandi, 71004 Viljandi maakond, Estonia, 71004, Viljandi

     • Narva

      University of Tartu Narva College Raekoja plats 2, Narva 20307, 20307, Narva

      Küsimused