Keystone logo
University of Tartu

University of Tartu

University of Tartu

Sissejuhatus

1632. aastal asutatud Tartu Ülikool (TÜ) on ainus klassikaline ülikool Eestis. TÜ-s õpib üle 14 000 üliõpilase (sh 1600 välisüliõpilast), TÜ-s on 3500 töötajat (sh 2000 akadeemilist töötajat (220 professorit)). Üliõpilaste ja akadeemilise personali erialase pädevuse toetamiseks ja arendamiseks on ülikoolil 66 partnerülikooli 26 riigis. TÜ on aktiivne liige ka mainekates teadusvõrgustikes nagu ENLIGHT, Coimbra Group ja LERU.

TÜ-s on 4 teaduskonda. Suurem osa TÜ-st asub Tartus, Eesti suuruselt teises linnas; ülikooli osad asuvad aga Pärnus, Narvas, Viljandis ja Tallinnas . Tartus elab 100 000 elanikku, viiendik elanikest on üliõpilased.

Tartu on elav tudengilinn. Iga õppeaasta algab esmakursuslaste päevadega ja iga semestri tipphetkedeks on kevadised ja sügisesed tudengipäevad, nädala pikkune spetsiaalselt üliõpilastele mõeldud ürituste festival. TÜ-s on arvukalt üliõpilasklubisid ja -ühendusi erialaorganisatsioonidest mitteformaalsete rühmadeni. Välistudengite jaoks on ESN Tartu peamine organisatsioon, mis keskendub välisüliõpilaste heaolule.

TÜ pakub üliõpilastele laia valikut programme ja ainulaadseid erialasid. TÜ osaleb ka mitmetes Erasmus Munduse ja teistes ühistes magistriprogrammides, mis toimuvad koostöös maailma juhtivate ülikoolidega. TÜ järgib oma õpetamise ja bakalaureuse-magistri (3+2) õppemoodulite süsteemi korraldamisel Bologna protsessi. Doktoriõppe kestus on 4 aastat. Õppeaasta algab iga aasta septembri alguses.

Statistika

 • Rahvusvahelised üliõpilased:

  11%

 • 0
 • Õpilaste ja õppejõudude suhe:

  7 kuni 1

Edetabelid

University of Tartu ( UT ) on Eesti juhtiv uurimis- ja koolituskeskus. See on ainus ülikool Baltikumis, mis on maailma parimate ülikoolide 1,2% edetabelis (QS World University Rankings 2021).

Programmi vastuvõtutingimused

Näidake oma pühendumust ja valmisolekut ärikoolis edu saavutamiseks sooritada GMAT-eksam – kõige laialdasemalt kasutatav sisseastumiseksam, mis mõõdab teie kriitilist mõtlemist ja arutlusoskusi.

Laadige alla GMAT-i miniviktoriin, et saada ülevaade eksamil leiduvatest küsimustest.

Asukohad

 • Tartu

  Ülikooli 18

  • Tallinn

   Kaarli pst 3 -- 202-203, 10119, Tallinn

   • Pärnu

    Ringi 35, 80012, Pärnu

    • Viljandi

     Posti 1, Viljandi, 71004 Viljandi maakond, Estonia, 71004, Viljandi

     • Narva

      University of Tartu Narva College Raekoja plats 2, Narva 20307, 20307, Narva

      • Viljandi

       Posti, 1, 71004, Viljandi

       Küsimused