Keystone logo
University of Wroclaw Avaliku ajaloo magister
University of Wroclaw

Avaliku ajaloo magister

Wrocław, Poola

2 Years

Inglise keel

Päevane õpe

15 Aug 2024

01 Oct 2024

EUR 2300 / per year *

Ülikoolilinnakus

* ELi kandidaadid: 2200 eurot aastas. ELi-välised kandidaadid: 3650 eurot aastas

Sissejuhatus

Avaliku ajaloo programm on adresseeritud kõigile bakalaureuseõppe lõpetajatele, mitte ainult ajaloos ja isegi mitte ainult humanitaarteadustes, kes sooviksid uurida ja edendada ajaloo avalikku kasutamist. Avalik ajalugu on alates 1970. aastatest tegutsenud ajaloo alldistsipliinina, aga ka eraldi akadeemilise distsipliinina. Seda nimetatakse ajalooks "rahva jaoks, rahva poolt, rahvaga, rahva jaoks" ja käsitleb kõiki ajaloo aspekte väljaspool formaalset haridust (ka akadeemilist haridust). See tegutseb aastaid ülikoolides üle maailma ja on üliõpilaste seas märkimisväärne.

Ajalugu ise keskendub mineviku uurimisele (eesmärgiga vastata küsimusele "kuidas seal oli?"), Samas kui avalik ajalugu uurib, kuidas mineviku kohta käivad teadmised on ühiskondlikus teadvuses olemas ja kuidas neid (ja võib) sisendada selles teadvuses, keskse küsimusega "mida inimesed teavad (teadsid/tahavad), kuidas see oli?" See keskendub ajaloolisele mälule, mis on "traditsioonilises" ajaloouurimises üsna marginaalne. Avaliku ajaloo programmi kursused keskenduvad ajalooteadvuse (või kollektiivse mälu) kujundamise viisidele - nii selle teoreetilise raamistiku ja mehhanismi (sh nt ajaloopoliitika) kontekstis kui ka erinevatel praktilistel viisidel (tööriistad/tehnikad). selle mälu ja teadvuse mõjutamine, alustades mineviku tunnistuste kogumisest ja töötlemisest kõnekirjutamise ja muude ajalooteadmisi edendavate tekstide, näituste, ajalooliste installatsioonide ettevalmistamise, ajalooliste elementide leidmiseni massimeedias, meelelahutuses või virtuaalses keskkonnas kõige laiemas mõttes. Seetõttu keskendub isegi üldine ajalooline kronoloogiline ülevaade minevikust, mis on paigutatud avaliku ajaloo õppekavasse, elementidele (nähtustele, sündmustele, protsessidele, üksikisikutele), mis tekitavad debatte ja vaidlusi - st on avalikus sfääris olemas - ja mitte korrata traditsioonilist akadeemilise ajaloo õppekava.

Need pädevused viivad ta tööle institutsioonides, mis tegelevad mineviku mälu säilitamise, kujundamise ja levitamisega ning on seotud järgmistes valdkondades:

  • ajaloopoliitika - erakonnad, kohalikud omavalitsused, seltsid, valitsusasutused ja muud riigiasutused
  • klassiväline ajalooõpe - raamatukogud, kohalikud ja riiklikud haridusasutused
  • ajaloo ja kunstiajaloo kombinatsioon - muuseumid, vabaõhumuuseumid, loomingulised kunstirühmad ja ettevõtted (nt ajalooliste filmide, mängude, ürituste ekspertidena)
  • ajaloo ja meedia kombinatsioon (kirjastused, ajakirjandus, uus meedia, veebilehed, temaatilised telekanalid)
  • arhiivihaldus ja suuline ajalugu (eraisikud, kohalik omavalitsus)
  • rahvusvaheline koostöö (nt Euroopa institutsioonid)

Lõpetajatel on ka võimalus jätkata haridusteed doktorikraadis. humanitaarteaduste programmid.

Programmi tulemus

Sisseastumised

Kooli kohta

Küsimused