Keystone logo
VID Specialized University

VID Specialized University

VID Specialized University

Sissejuhatus

VID Specialized University õpib neljas linnas seitsmel ülikoolilinnakul üle 4500 õpilase; Bergen, Oslo, Sandnes ja Stavanger. VID -l on pikad traditsioonid ja kogemused terviseteadustes, sotsiaal- ja teoloogiaõpingutes.

Meil on võrgus 50 õppeprogrammi. VID Specialized University Kolledž tekkis 1. jaanuaril 2016 pärast nelja Norra institutsiooni ühinemist: Diakonhjemmeti ülikooli kolledž Oslos ja Sandnesis, Betanieni ülikooli kolledž Bergenis, Haraldsplassi diakonessi ülikooli kolledž Bergenis ja MHS - missiooni- ja teoloogiakool Stavangeris. Betanieni ülikooli kolledž pakub kliinilisi uuringuid rahvusvahelistele vahetusüliõpilastele meditsiini- ja kirurgiapraktika, vaimse tervise ja koduhoolduse alal. Diakonhjemmeti ülikooli kolledž asutati 1890. aastal eraõigusliku mittetulundusühinguna. Sellel alusel on akrediteeritud kõrgkoolis nüüd umbes 2300 üliõpilast ning 160 teaduskonda ja töötajat.

vid

122668_VID_pic_5.jpg

Kolledži põhiväärtused on kokku võetud selle loosungis: “Pühendatud inimestele”. Need väärtused peegeldavad ka kolledži akadeemilist fookust, mis keskendub ainult tervishoiu-, sotsiaal- ja kirikuga seotud programmidele kõigil tasanditel (bakalaureuse-, magistri- ja doktorikraad) ning mida toetavad käimasolevad uuringud kõigis valdkondades. Haraldsplass Deaconess University College (HDUC) on eraõiguslik mittetulunduslik kristlik akrediteeritud valitsuse rahastatud ülikooli kolledž Norras. See on tuntud kõrgel professionaalsel tasemel ja üliõpilaste rahuloluga.

Kõrgkool keskendub rahvusvahelistumisele ja ligikaudu 50% bakalaureuseõppe üliõpilastest viibib õpingute ajal lühemal või pikemal ajal välismaal. MHS-Missiooni- ja Teoloogiakool on eraülikool, mis kuulub Norra Misjoniseltsile (NMS) ja mis on pühendunud kvaliteetsele haridusele ja teadustööle, mis on seotud kiriku missiooni üleilmsete väljavaadetega ning religioossete ja kultuuriliste kohtumistega.

vid

Asukohad

 • Oslo

  184 Vinderen, NO-0319 Oslo, NO-0319, Oslo

  • Bergen

   Ulriksdal 10, 5009, Bergen

   • Sandnes

    Vågsgaten 40, 4306, Sandnes

    • Stavanger

     Misjonsmarka 12, 4024, Stavanger

     Küsimused