Keystone logo
VID Specialized University Teoloogia- ja usuteaduste magister
VID Specialized University

Teoloogia- ja usuteaduste magister

2 Years

Inglise keel

Päevane õpe

Request application deadline

Request earliest startdate

NOK 4880 / per year

Segatud, Ülikoolilinnakus

Stipendiumid

Uurige stipendiumivõimalusi oma õpingute rahastamiseks

Sissejuhatus

Selle akadeemilise lähenemise keskmes on õppekaval kaks akadeemilist traditsiooni. Esiteks on teoloogia, mida peetakse Piibli ja kristliku traditsiooni ajalooliseks uurimiseks, koos kontekstuaalse lähenemisviisiga selle kohta, kuidas usuline usk ja tavad tänapäeval nii kogu maailmas ja kohalikul tasandil elutsevad. Teiseks usunditeadused, mis laiendavad selle ulatust ka teiste religioossete traditsioonide ja muude religioossete tekstide suhtes. Lähenemisviiside ühine lähenemine on ühine metoodiline huvi tekstide ja kontekstide uurimisele, religioossete kohtumiste huvile ning keskendumisele kontekstuaalsele ja elavale religioonile.

122669_VID_pic_4.jpg

Sisu ja vastuvõtu nõuded

Teoloogia ja usuõpetuse magister, teoloogia eriala

Programmi aluseks on Kreeka (20 ECTS) teoloogia bakalaureus ja Kreeka keele baasil põhinev Uue Testamendi uuring. Sissejuhatav semester keskendub kontekstuaalsele teoloogiale ja usulistele kohtumistele, metoodikale ja teaduse filosoofiale. Teine ja kolmas semester võimaldavad üliõpilasel süveneda nii piibellikust kui ka muudest teoloogilistest õppeainetest kohustuslike ja valikainete kaudu. Heebrea (20 ECTS) on vajalik ühe kolmanda semestri OT valikained. Valikainekursus valmistab ette magistritöö neljandal semestril.

Teoloogia ja usuõpetuste magister, usuõpetuse eriala

Programmi aluseks on teoloogia bakalaureus, usuteaduste bakalaureus või kunstihariduse bakalaureus, kus teoloogia / religioonid moodustavad keskastme kraadi. Sissejuhatav semester keskendub kontekstuaalsele teoloogiale ja usulistele kohtumistele, metoodikale ja teaduse filosoofiale. Teine ja kolmas semester võimaldavad üliõpilasel õppida sügavamale usuõppe akadeemilisse valdusse kohustuslike ja valikainete kursuste kaudu, valmistudes seega ette magistritöö neljandal semestril.

122667_VID_pic_2.jpg

Teoloogia- ja religiooniuuringute magister, Piibli tõlke eriala

Programm põhineb teoloogia bakalaureusel Kreeka (20 ECTS) ja / või heebrea keeles (20 ECTS) ning ekspegeetilised uuringud, mis põhinevad piibellike keelte või üldisem bakalaureuseõpe, mis sisaldab või millele on lisatud-vastav keelte pädevus ja eksgeksia. Pärast sissejuhatavat semestrit koos kontekstuaalse teoloogia (sh piibliõpetus) ja teaduse filosoofiaga, võimaldab teine ​​semester õpilasel spetsialiseeruda Piibli tõlked ajaloolistest, teoreetilistest, hermeneetilistest ja rakenduslikest perspektiividest. Kolmas semester keskendub piibliuurimisega seotud lingvistikale, tavaliselt vahetades selle partnerasutusega Euroopas või Põhja-Ameerikas. Kolm esimest semestrit lõpuks ette valmistada magistritöö neljandal semestril.

Kooli kohta

Küsimused

Sarnased kursused

  • Teoloogiliste uuringute magister
    • Ottawa, Kanada
  • Kahekordne magistrikraad teoloogias ja pluralismis
    • Groningen, Holland
  • Teoloogiamagister
    • Lugano, Šveits