Keystone logo
Wuhan University

Wuhan University

Wuhan University

Sissejuhatus

Wuhan University (WHU) on terviklik ja oluline riiklik ülikool, mis on otse haridusministeeriumi haldusalas. See on ka üks "211 projekti" ja "985 projekti" ülikoolidest, mille ehitamisel ja arendamisel on Hiina kesk- ja kohalik omavalitsus täielikult toetatud.

Wuhan University ajalugu võib ulatuda Ziqiangi instituudini, mille asutas 1893. aastal Zhang Zhidong, tollane Hubei provintsi ja Hunani provintsi kuberner hilises Qingi dünastias. Arengu ja evolutsiooni käigus muutis instituut mitu korda nime, enne kui see 1928. aastal lõpuks Wuhani rahvusülikooliks nimetati. See on üks kaasaegse Hiina varasemaid terviklikke rahvusülikoole. 1946. aasta lõpuks oli ülikool asutanud 6 kolledžit, liberaalse kunsti, õiguse, teaduste, inseneri, põllumajanduse ja meditsiini kolledžid. 2000. aastal kuulutati välja endise Wuhan University , Wuhan University hüdraulika- ja elektrotehnika ülikooli, Wuhani geodeetiliste ja kaardistamisülikooli ning Hubei meditsiiniülikooli liitmine, mis juhatas oma 100-paarilise arenguaasta sisse uue ajastu.

Möödunud sajandi jooksul on Wuhan University ehitanud ürgse lihtsusega elegantse palatiaalse arhitektuurikompleksi, mis ühendab ideaalselt ida arhitektuuristiili lääne omaga. Seda austatakse kui "Hiina ilusaimat ülikooli". Lisaks taandub Wuhan University sajandat aastat kestnud humanistlik kogunemine selle napisõnaliseks motoks, st "enesetäiendamine, visadus, tõeotsimine ja innovatsioon".

Alates asutamisest on Wuhan University viljelenud erinevatel ametialadel enam kui 300 tuhat professionaalset talenti, kelle hulgas on üle 100 Hiina Teaduste Akadeemia ja Hiina Inseneriakadeemia liikme. Nad on andnud suure panuse riiklikusse ülesehitusse ja sotsiaalsesse arengusse. Wuhan University tähelepanuväärsed saavutused on võitnud endale laialdase rahvusvahelise maine. 1999. aastal loetles maailmakuulus ajakiri Science Wuhan University üheks Hiina silmapaistvamaks kõrgharidusasutuseks.

Hoogustamine on Wuhan University rahvusvaheline vahetus ja koostöö viimastel aastatel. See on loonud koostöösuhted enam kui 415 ülikooli ja uurimisinstituutiga enam kui 45 riigis ja piirkonnas.

Nüüd püüab Wuhan University kujundada end siseriiklikult ja rahvusvaheliselt maailmatasemel terviklikuks teadusülikooliks.

Asukohad

  • Wuhan

    Wuhan, Hiina

    Küsimused